Russian (CIS)Ukrainian (UA)
 
 
Середа, 19 грудня 2018


Теплові насоси Vaillant

                                                                                          Теплові насоси Vaillant     Тепловий насос використовує сонячну енергію, накопичену в землі, грунтових водах і повітрі. Це невичерпне джерело енергії, яке безоплатно знаходиться в нашому розпорядженні.
     Теплові насоси переносять теплову енергію довкілля із зони низьких температур в зону високих температур, витрачаючи на цей процес електричну енергію.
Природними джерелами тепла для теплових насосів є:
1) Тепло землі (грунтові колектори і грунтові зонди)
2) Тепло води (підземні води і незамерзаючі водоймища)
3) Тепло навколишнього повітря
     Найпоширенішим способом відбору тепла є забір тепла землі за допомогою грунтового зонда. Цей спосіб економить площу і дає рівномірну кількість тепла круглий рік.
    Грунтовий колектор застосовується в разі доступності великої ділянки землі, під якою укладають земляний колектор.
    Тепло води використовується в разі неглибокого залягання водоносного шару або при розташуванні будинку на березі річки.
     Тепло навколишнього повітря найчастіше використовують в регіонах з теплим кліматом.
 
Тепловий насос geoTHERM
 

Тепловий насос geoTHERM

Теплові насоси, для опалювання і приготування гарячої води
Тепловий насос geoTHERM pro

Тепловий насос geo THERM pro

Теплові насоси великої потужності, від 22 кВт, для опалювання і приготування гарячої води
  Тепловий насос geoTHERM plus
 

Тепловий насос geoTHERM exclusiv

Теплові насоси з можливістю пасивного охолоджування і приготування гарячої води, вбудований бойлер ГВС 175 л
  Тепловий насос geoTHERM exclusiv
 
Теплові насоси з вбудованим водонагрівачем гарячої води на 175 л

 
     Принцип роботи теплового насосу

Тепловий насос – це екологічно чиста система, яка забезпечить опалювання, гаряче водопостачання і кондиціонування Вашого будинку. Робота теплових насосів базується на двох всім відомим фізичних явищах: коли речовина випаровується, воно поглинає тепло, а коли конденсується – віддає; коли тиск міняється, міняється температура випару речовини – чим вище тиск, тим вище температура, і навпаки.

Тепловий насос – це, по суті, злегка перетворений холодильник. В обох є випарник, компресор, конденсатор і пристрій, що дроселює. Різниця лише в тому, що в холодильнику тепло переноситься з внутрішньої камери назовні, а в тепловому насосі з довкілля в систему опалювання. Тепловий насос використовує тепло, розсіяне в довкіллі – в землі, воді або повітрі. Тепловий насос дозволяє отримати 3-5 кВт тепловій енергії, витративши всього 1 кВт електроенергії на роботу компресора. Таким чином, ви отримуєте 2-4 кВт тепла безкоштовно з довкілля

Тепловий насос – це настільки значна економія засобів при експлуатації, що вартість його установки окупається всього за декілька років.Тепловий насос має тривалий термін служби і працює повністю в автоматичному режимі. Його обслуговування полягає в сезонному технічному огляді і періодичному контролі режиму роботи.

Принцип роботи теплового насосу 
 

     Переваги теплових насосів
Економічність - вартість виробництва 1кВт/ч теплової енергії в 3-5 разів нижче, ніж в інших джерел.
 
Енергозбереження - виробляє тепло, черпаючи поновлювану низькопотенціальну теплову енергію з довкілля, не використовуючи традиційні енергоносії.
 
Екологічність - екологічно чистий метод опалювання і кондиціонування, як для довкілля, так і для людей тих, що знаходяться в приміщенні.

Безпека - практично вибухо- і пожаробезпечний. Немає палива, немає відкритого вогню, небезпечних газів або сумішей. По суті, тепловий насос небезпечний не більше ніж холодильник.

Надійність - мінімум рухливих частин, високий ресурс роботи. Захист від перебоїв електроенергії. Практично не вимагає обслуговування. Термін служби - 15-25 років.

Комфорт - повністю автоматизоване управління і регулювання створюють бажаний мікроклімат в приміщеннях і взимку і літом.

Універсальність - використовує природні і техногенні джерела теплової енергії. Поєднаємо з будь-якою циркуляційною системою опалювання і вентиляції.

Перспективність - до 2020 р. доля теплових насосів в забезпеченні теплопостачання в світі зросте до 75%.

     Джерела тепла для теплового насосу
 
     Грунтовий колектор
Грунтовий колекторЯк джерело тепла використовується енергія поверхневого шару землі. Найбільша кількість енергії знаходиться в грунті з великим вмістом вологи. Колектор, в якому циркулює екологічно чиста, морозостійка рідина, укладається в землю на глибину більше 1 м. Мінімальна відстань між сусідніми трубопроводами - 0,8 - 1 м. 1 метр трубопроводу забезпечує 15 - 20 Вт теплової потужності. Таким чином, для роботи теплового насоса продуктивністю 10 кВт необхідний трубопровід довжиною 350 - 450 метрів. Для його укладання буде потрібна ділянка землі площею близько 400 м² . При правильному розрахунку колектор теплового насоса не робить впливу на зелені насадження.
 
 
     Грунтовий зонд
Грунтовий зондПри використанні як джерело тепла свердловини, в неї опускається колектор, що має u-образну форму. Не обов'язково використовувати одну дуже глибоку свердловину, можна пробурити декілька неглибоких, дешевших свердловин, головне отримати загальну розрахункову глибину. На рівень грунтових вод зонд не впливає, оскільки грунтові води не споживаються. 1 метр трубопроводу опущеного в свердловину забезпечує 20 - 25 Вт теплової потужності. Таким чином, для роботи теплового насоса продуктивністю 10 кВт необхідно пробурити одну свердловину завглибшки 150 м. або п'ять свердловин завглибшки по 30 м. кожна.
 
      Підземні та поверхневі води
Грунтові води     Як джерело тепла використовується енергія води найближчого водоймища. В цьому випадку колектор укладається на дно водоймища. Переваги цього методу у відсутності великого об'єму земляних робіт, високий коефіцієнт перетворення енергії тепловим насосом - 1 метр трубопроводу забезпечує близько 30 Вт теплової потужності. Таким чином, для роботи теплового насоса продуктивністю 10 кВт необхідний трубопровід довгої 300 метрів. Колектор має бути забезпечений обтяжуючим вантажем для запобігання його спливання на поверхню.
     Грунтові води є найбільш продуктивним джерелом тепла для теплового насоса. Порівняно постійна протягом всього року температура 8-10 °C дозволяє забезпечити найвищу серед всіх систем тепловіддачу. Через всмоктуючий колодязь грунтові води подаються до теплового насоса за допомогою погружного насоса, а потім через глибинний колодязь знов виводяться в грунт.
 
     Повітря
Джерело тепла - повітряЯкщо з якої-небудь причини немає можливості пробурити свердловину або встановити горизонтальний колектор, як джерело тепла можна використовувати енергію повітря. В цьому випадку насос перетворює те тепло, що знаходиться в повітрі і направляє його в приміщення - тим самим, забезпечуючи необхідну температуру повітря в будинку.